חיילים צונחים ממסוק

שלושה שלבים חשובים בבניית אתרים

נכתב ע״י

בניית אתרים הוא תחום שהתרחב כל כך עם השנים, עד אשר כיום כל אמא לשלושה, סבא עם מעט חוש דיגיטלי או ילד בן 16 יכולים לנהל עסק באמצעות אפליקציות ומערכות קיימות המאפשרות להם לבנות אתר בקלות וללא כל שימוש בקוד. מסיבה זו ממש החלטתי להעלות מאמר זה בו אני מדגיש מהם לדעתי שלושה שלבים חשובים בבניית אתרים מקצועית.

תמונה עם המון מצלמות אבטחה

וורדפרס: אבטחת המשתמש הראשי במערכת

נכתב ע״י

אחת השיטות הפופולריות לפרוץ לאתרי וורדפרס היא להגיע לשם המשתמש של ה-Administrator, ומשם להגיע אל הסיסמה שלו. כברירת מחדל, המשתמש הראשון שנוצר כאשר מתקינים אתר וורדפרס מקבל בדטאבייס ID מספר 1. משתמש זה הוא גם בעל הרשאת Administrator.

אדם מקליד על מחשב ועל הצג מערכת וורדפרס

וורדפרס: כיצד להשתמש בשורטקוד בשדה הכותרת

נכתב ע״י

לאחרונה נתבקשתי ליישם אפשרות לשימוש בשורטקוד (Shortcode) בתוך שדה הכותרת של פוסטים ועמודים במערכת וורדפרס. זה אולי נשמע קצת הזוי, למה שמישהו ירצה להשתמש בשורטקוד בתוך שדה הכותרת, אך מסתבר שגם לזה יש שימוש. במקרה זה השימוש נעשה לשם הוספת ערך גנרי לשדה הכותרת, הנשאב ממקום אחר במערכת.

אופניים עם הסמל של וורדפרס על הגלגלים

ביטול תגי המטא גנרטור באתרי וורדפרס

נכתב ע״י

כברירת מחדל וורדפרס מוסיפה לקוד האתר תג מטא הנקרא Generator המכיל כערך את גרסת הוורדפרס שבה אותו אתר עושה שימוש. מלבד עצם זה שהתג הזה מיותר ואיפשהו גם מעכב מעט את הטעינה, תג זה מאפשר להאקרים ובוטים לדעת מה גרסת הוורדפרס שבה אתר זה עושה שימוש.

יש לך שאלה בנוגע למערכת וורדפרס?

הצטרף/י לקבוצת האקדמיה לוורדפרס בפייסבוק

מחפש/ת משרה שקשורה למערכת וורדפרס?

הצטרף/י לקבוצת וורדפרס דרושים בפייסבוק